600 pile, 20 Satranç Takımı Hediye

Ödüllü atık pilMuğla Belediyesi, Ödüllü Atık Toplama yarışması kapsamında Muğla Özel Yönelt Koleji’nden 20 öğrenciye topladıkları 600 atık pile karşılık 20 adet satranç takımı, Muğla Belediye Başkan vekili Yavuz Kayı tarafından hediye edildi.

Muğla Belediyesi Ödüllü Atık Toplama Yarışmasında, 2 litre atık yağ, 30 adet pil veya 1 büyük poşet ambalaj atığı getirenlere yaz aylarında voleybol, basketbol veya futbol topu, kış aylarında da satranç takımı hediye ediyor. Muğla Özel Yönelt Koleji’nden 20 öğrenci topladıkları 600 adet pili Muğla Belediyesi’ne getirerek hediyelerini Muğla Belediye Başkan Vekili Yavuz Kayı’dan aldılar. Devamını oku

PARKOMAT ÜCRETLERİNİZİ PEŞİN ÖDEYİNİZ

43913Konuyla ilgili olarak Sistem Parkomat Sorumlusu Mesut Bölük, “ Marmaris’te biz iyi niyetle ile çözmeye çalıştık olmadı. Kanuni haklarımızı kullanarak ücretini ödemeyen araç sahiplerine ve plakaya yazılan 1TL’lik alacaklarımızı almak için, haciz ve yakalama çıkartarak tahsiline gidiyoruz. Borcu olan araçlara başta haciz ve yakalama işlemleri yapılacağı için yolda,parkta veya görüldüğü yerde polis ve jandarma tarafından yakalanarak gerekli alana çekilecektir.  Birde ödeyeceğiniz park ücreti kadar veya daha fazlasını avukat ücreti olarak ödemek zorunda kalacaklardır. Devamını oku

5352 – ALTIN ADIMLAR İKİNCİ YETENEKLER BULUŞMASI

altin-adimlar19 Mayıs Gençlik ve Spor Meydanında 2 Haziran günü saat 20.00’de buluşan sanatsever ebeveynler “Altın Adımlar Kültür Sanat Kulübü”nde eğitim gören çocuklarının Müzik, Klasik Bale, Latin Dansları,  Davul, Zeybek, Rtim Show, Salsa, Tango ve Modern Dans Gösterileri dalında yeteneklerini izleme olanağı buldular. Altın Adımlar İkinci Yetenekler buluşması geleneksel sanat şenliğini izlemeye gelen 2000 veli, sanatsever halk ve turistler dikkat çekti. Devamını oku

Merhaba dünya!

WordPress’e hoş geldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da silin. Sonra blog dünyasına adım atın!

5351 – SESSİZ ÇIĞLIK 1 YAŞINDA

2014-05-31 13.23.51
Ergenekon, balyoz, casusluk gibi davalardan sözde dijital delillerle yargılanan ve hüküm giyen asker, gazeteci ve aydınların adalet arayışlarına destek vermek ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek maksadı ile her hafta Cumartesi günleri Atatürk Meydanı’nda yapılan Sessiz Çığlık etkinliği ülke genelinde 88. kez tekrarlanırken Marmaris’te de birinci yılını doldurdu. Devamını oku

5350 – MUĞLA’DA ARAÇ SAYISI ARTTI

otomobilMuğla’da mart ayı itibarıyla araç sayısı, geçen yılın aynı döneme oranla yüzde 5,2 artarak 388 bin 568 oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ, yaptığı yazılı açıklamada, Muğla’da Mart 2013 itibarıyla 368 bin 509 olan araç sayısının, 2014′ün aynı döneminde 388 bin 568′e ulaştığını kaydetti.

İlde geçen yıl araç sayısının önceki yıla göre yüzde 5,2 arttığını belirten Yücedağ, 6 bin 301 aracın da devir işlemlerinin yapıldığını kaydetti.

Yücedağ, açıklamasında şu bilgileri verdi: Devamını oku

5349 – SİZCE ÖNEMLİ OLAN NEDİR?

cahit saribeyGeçtiğimiz hafta başında bölgenin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarından olan GETOB’un yöneticileri Esnaf Odası Başkanlığına bilgilendirme toplantısına gittiler.

Konu malum; Marmaris turizminin içinde bulunduğu durum nedir, yapılanlar, yapılması gerekenler, eksiklikler, yerli ve yabancı turistlerin memnuniyet duydukları veya şikâyet ettikleri konular ve beklentilerin neler olduğu hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmaktı.

Böylesine önemli bir konu için Esnaf Odası yönetiminden haftalar öncesinden alınan toplantı randevusuna oda yöneticilerinin ifadesine göre tüm esnafa bilgi verilmesine ve duyuruda bulunulmasına rağmen beş-on kişi dışında neredeyse katılan olmadı. Ama çarşıyı bir dolaşıp işler nasıl diye sorsanız, akşama kadar oturuyoruz iş yok diye yakınacaklarından eminim.

Oysa bu toplantıda aktarılacak konular turizm sezonunun yeni yeni başladığı şu günlerde ekonomik anlamda tüm esnafların faaliyetlerine nasıl yöne vereceklerine ışık tutacak nitelikteydi. Bölge ekonomisinin neredeyse tamamının turizme endekslendiği ortadayken, bölge esnafının turizmdeki gelişmeleri takip etmesi gerekmez mi? Devamını oku

5348 – BOZBURUN, DENİZ HUDUT KAPISI'NIN AÇILMASINI İSTİYOR

DSC 0024Marmaris’in Bozburun Mahallesi’ndeki deniz hudut kapısının 1 Mayıs 2014′te açılacağının açıklanmasının ardından 29 gün geçmesine rağmen açılmaması mahalle yaşayanlarını ayağa kaldırdı. Deniz Hudut Kapısı’nın açılmayacağı duyumları hem turizmcileri hem de mahalle sakinlerini üzdü. Gümrük Bakanı Hayati Yazıcı’nın Bozburun Gümrük Kapısı’nın 2014 yılında açılacağı haberlerinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Semih Yiğit, “Marmaris Belediyesi ile Batı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü arasında protokol yapıldı. Bu protokolün bütün maddeleri Marmaris Belediyesi meclisince kabul edildi ve protokol imzalandı. Ancak 4 gün önce bize sözlü gelen habere göre henüz bakan imzası yok ama sizin gümrük binanınız imar dışı bu bina için yıkım kararı var ve bu binada devlet görevlileri hizmet veremez dendi. Biz kendimiz elimizden geldiği kadar açıklamaya çalıştık, sahil bölgesindeki bütün binaların imar dışı olduğunu söyledik. Devamını oku

5347 – KALİMERHABA “YAZBAHAR SERGİSİ” İLE YENİ YERİNDE

 MG 9727Kalimerhaba Derneği Marmarisspor Tesisleri yanında bulunan yeni yerinin açılışını, Yazbahar Karma Resim Sergisi ve Yazarların Kitap İmza Günü ile gerçekleştirdi.

Kalimerhaba Derneği Proje Koordinatörü Umur Özlüer, açılış konuşmasında bu serginin ilk resmi olarak yer alan çiçeklerden oluşan bir Türk Bayrağı ve fonundaki şehit taşının bu ülke için can veren bütün insanları simgelediğini son olarak Soma enerji şehitleri dahil olmak üzere bütün şehitlerimizin hatırasına duyulan saygının bir ifadesi olarak oluşturulan bu tablonun yakında açılacak “Soma Unutma Unutturma” Sergisinde de yer alacağını ve bu serginin gelirinin Soma Enerji Şehitleri adına açılan hesaba bağışlanacağını açıkladı.

Umur Özlüer, yeni yerlerini tamamen sanata duyarlılık gösteren sanatseverlerin ve sanatçıların katkıları ile oluşturduklarını belirterek bu konuda destek veren, emeği geçen herkese teşekkür etti. Kalimerhaba’nın yeni yerinin bir Kültür Sanat ve Bilim Kulübü olarak hizmet vererek ortak akıl kültürü ile üretilen projelerin hayata geçirileceğini vurgulayan Özlüer, burada da her ayın ilk Çarşambası gerçekleştirdikleri geleneksel Kalimerhaba Sanat Sofrasının aynen devam edeceğini ve yazarlık atölyesi çalışmalarının yapılacağını, Marmaris Sinematek Kulübünün faaliyete geçeceğini, Güzel Sanatların tüm dallarında Atölye çalışmalarının yapılacağını, konusunu en yetkin kişilerinin sanat sohbetlerinin paylaşılacağını ve sanat danışmalığına ihtiyaç duyanlara hizmet verileceğini söyledi.

Kalimerhaba Derneği Başkanı Selma Sonat katılan tüm konuklara teşekkür ederek, yeni yerlerinin açılışını yapmak üzere sanata ilgi duyan çocukları davet ederek, yeni yerimizin kapısı sanatla renklenecek geleceğin kapısıdır. Dolayısı ile bu kapının açılış kurdelesini kesmek bizlere değil, geleceğin sahiplerine düşer dedi.

Davetlilerin alkışlarıyla, sanatsever çocuklar tarafından kesilen kurdele sonrası Kalimerhaba’nın yeni mekânını gezen konuklar “çok sıcak ve sevimli, insanı saran, içine alan bir yer olmuş” diyerek takdirlerini belirttiler. Marmarisli sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği açılışa katılan Sanatçılar, Eğitimciler, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Yazbahar sergisini gezerek katılan sanatçılardan eserleri ile ilgili olarak bilgi aldılar ve yazarlarla sohbet ederek kitaplarını imzalattılar.

Sergiye katılan sanatçılardan açılışta bulunan Ressam İlhan Çelik, Yazar ve Arkeografik Kolaj Sanatçısı Raşit Öztürk, Ressam Birsen Budak, Yazar Rifat Kalakoğlu, Yazar Zeynep Batımor teşekkür belgelerini, Ünlü Modacı Nail Yurdakul, Kalimerhaba Derneği Başkanı Selma Sonat, Marmaris Filarmoni Derneği Başkanı Ahmet Altınöz, Muğla Yabancılar Derneği Yön. Kr. Üy. Selma Vickers ve Başkanı Halil Karanfiloğlu’nun elinden aldılar.

Açılışa birbirinde güzel şarkılarla renk katan Nihat Cebbar ve Av. Füsun Ersan ikilisi dinleyenler tarafından en içten şekilde alkışlandılar.

“Yazbahar Sergisi” Kalimerhaba Derneği’nin Çıldır Mahallesi 164 Sokak No. 13 Kocaağa Sitesi D1 deki yeni adresinde, 31 Mayıs Cumartesi günü akşamına kadar devam edecek ve her gün, 11.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

 

  

 

 

5346 – MARTAB OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

IMG 8832Marmaris Turizm ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet birliği olağan meclis toplantısını Çarşamba günü Casa De Maris otelde gerçekleştirdi. Gündemin ana maddesi 01/11/2013 tarih ve 2013/12 sayılı kararı ile Köyceğiz Belediyesi ninMartab’a katılımı idi.

Marmaris Belediye başkanı Ali Acar’ın başkanlığında yapılan toplantıda; 01.11.2013 tarih ve 2013/12 sayılı kararla Köyceğiz Belediyesi’nin MARTAB’a katılımının kabulü ile Birlik tüzüğünün 1. Maddesinin değiştirilerek birliğin adının “ Marmaris ve Köyceğiz Turizm Altyapı Hizmet Birliği” olarak birlik tüzüğünde yer alması için tüzük değişikliği yapılması konusunun görüşülmesi yapıldı.
Devamını oku

BÜYÜTEÇ

Son Yorumlar

Arşivler